چهارشنبه 2 خرداد 1397 -
جستجو :
تاریخ : چهارشنبه 19 آبان 1395     |     کد : 3

دبیر علمی کنگره بین‌المللی تازه‌های پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان پستان:

ارایه آخرین یافته های پژوهشی، دستاوردها در درمان سرطان

 اولین کنگره‌ی بین‌المللی تازه‌های پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان پستان با حضور محققان و متخصصان این حوزه در دانشگاه علوم پزشکی تبریز آغاز به کار کرد. 

 دکتر حیدر اسماعیلی، دبیر علمی این کنگره در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز  اظهار کرد: بیماری سرطان پستان یکی از شایع‌ترین بیماری‌هاست، که در جهان غرب بیشتر بوده، اما در جامعه‌ی ما نیز در سال‌های اخیر شیوع این بیماری رو به افزایش است .

وی با تاکید بر اینکه، پیشرفت‌های زیادی در خصوص سرطان پستان شده است، بیان کرد: علل ایجاد این بیماری متفاوت بوده و این کنگره نیز به جهت ایجاد ارتباط با مراکزی که در این راستا پیشقدم شده و بیشتر کار می‌کنند، برگزار شده است .

وی با اشاره به اینکه این همایش به مدت سه روز برگزار می‌شود، افزود: در این همایش متخصصانی از کشورهای آمریکا و کانادا حضور داشته و به ارائه‌ی مقالات و یافته‌های خود در خصوص سرطان پستان می‌پردازند، آقای دکتر مسعود، خانم دکتر صنعتی، آقای دکتر غفرانی و آقای دکتر مالکوم هیس از جمله‌ی متخصصان هستند .

اسماعیلی با تاکید بر نقش موثر اطلاع‌‌رسانی و آگاهی دهی در زمینه‌ی پیشگیری از شیوع سرطان پستان، خاطرنشان کرد: خواستار این هستیم که اطلاع ‎رسانی در این زمینه زیاد شده و بانوان نیز به سلامت خود حساس شوند و در صورت مشاهده‌ی هرگونه تغییرات در پستان، قبل از اینکه به مراحل پیشرفته‌تر برسد، به پزشک مراجعه کنند .

وی با اشاره به اینکه، تشخیص به موقع و درست در مورد سرطان پستان بسیار موثر است، گفت: بانوان باید خودشان به این موضوع حساس باشند چرا که در مواقعی که تشخیص به موقع و صحیح انجام شود ممکن است بیماری به طور کلی درمان شود .

دبیر علمی اولین گنکره‌ی بین‌المللی تازه‌های پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان پستان گفت: همانند دیگر سرطان‌ها در سرطان پستان نیز عوامل متعددی دخیل بوده که شامل عوامل ژنتیکی، عوامل محیطی و... است که در جامعه ما نیز این عوامل همانند دیگر جوامع است .

وی با تاکید بر اینکه افرادی که در این راستا دارای سابقه‌ی فامیلی هستند، باید بیشتر از بقیه افراد به موضوع حساس شوند، خاطرنشان کرد: سبک زندگی نیز در این راستا تاثیرگذار بوده و همچنین استفاده عوامل هورمونی، جراحی‌ها، و... نیز در ابتلای زنان به این بیماری دخیل هستند .

وی در خصوص مقالات ارسال شده به دبیرخانه‌ی کنگره‌ی نیز یادآور شد: مقالات زیادی در این راستا ارسال شده است، اما تلاش ما بر این است که در طول این سه روز از مقالات میهمانان خارجی بیشتر استفاده شود .

گفتنی است؛ اولین کنگره‌ی بین‌المللی تازه‌های پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان پستان با حضور جمعی از متخصصان و محققان این حوزه در تالار شهید شایانمهر دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در روزهای 18 الی 20 آبان ماه برگزار شده و متخصصان به ارائه‌ی مقالات خود در این زمینه می‌پردازند .نوشته شده در   چهارشنبه 19 آبان 1395  ساعت  09:48   توسط   بابک زارع آبادی   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :